PRO-SOURCE Black Gooseneck Arm Task Light 25" Reach PS-HDT-25GN-SD
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
PRO-SOURCE
Black Gooseneck Arm Task Light
  • Lamp Technology Incandescent; LED
  • Fixture Type General Purpose; Desk
  • Wattage 8.00
  • Voltage 120V
  • Color Black
  • Adjustable Arm Type Gooseneck
  • Mount Type Arm
  • Arm Length 25
  • Arm Length (Decimal Inch - 4 Decimals) 25.0000
  • Cord Length 6.00 ft
  • Standards ESD Safe
  • Head Diameter (Inch) 7-1/2
  • Includes Black Finish; Permanent Screw Down Base; 8 in Rigid Handspun Shade; Replaceable LED Screw-in Bulb
  • Head Diameter (Decimal Inch) 7.5000
  • Bulb Type LED
  • UNSPSC Code 39111600
(New in the box. Taken out for inspection and photos.
Outside packaging may be slightly damaged, scuffed or dirty.
Items inside are fine. Comes with instructions. NO warranty is included).
Please review photos, comes as shown.
Fast shipping, straight from our warehouse in sunny Florida!
Industry Recycles
155 Center Ct, Venice, FL 34285
March 11 2026
CGW579
p16b
Product features
Materials and care
Merchandising tips
View full details
Your cart
Product Product subtotal Quantity Price Product subtotal
PRO-SOURCE Black Gooseneck Arm Task Light 25" Reach PS-HDT-25GN-SDMar1126CGW579p16b