FLEXCO 2" x 24" Segmented Convetyor transfer Plate 56237 TGB-2/51-1/1-24/610
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
FLEXCO
2" x 24" Segmented Conveyor Transfer Plate  56237
  • Applications:     Horizontal to Horizontal or Waterfall
  • Belt Width:     24"
  • Transfer Width:      2"
  • Mounting Bar Offset:     None
This Flexco 5" X 24" Segmented Transfer is in NEW Condition, in the original manufacturers packaging.   The Transfer System has been inspected to ensure it is complete.
Comes exactly as shown.
Please review photos, comes as shown.
Fast shipping, straight from our warehouse in sunny Florida!
Industry Recycles
155 Center Ct, Venice, FL 34285
October 28, 2025
MJ606
P8
Product features
Materials and care
Merchandising tips
View full details
Your cart
Product Product subtotal Quantity Price Product subtotal
FLEXCO 2" x 24" Segmented Convetyor transfer Plate 56237 TGB-2/51-1/1-24/610Oct2825MJ606P8