Ferraz Shawmut Time Delay Mini Glass Fuse 250V 0.63A 10PK #GDG-V630/1000
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Ferraz Shawmut
Model: GDG-V630/1000
Specs:
Fuse Type: Miniature Glass
Amperage (mA): 630
Amperage: 0.63
Voltage: 250 VAC
Fuse Timing: Time Delay
Fuse Body Type: Cylindrical
Material: Glass
Mounting Type: Surface Mount
Rejection Setting: NonRejecting
Interrupting Rating (A): 35 @ AC
Overall Diameter (mm): 5.00
Overall Length (mm): 20
Standards Met: CSA Recognized; IEC 127-2; SEMKO Approved; UL Listed; VDE Approved
Modified by Kimmy 12/19/2018
Product features
Materials and care
Merchandising tips
View full details
Your cart
Product Product subtotal Quantity Price Product subtotal
Ferraz Shawmut Time Delay Mini Glass Fuse 250V 0.63A 10PK #GDG-V630/1000august142023RondaRMU1437cabwindbin13