Cooper B-Line Flat Cover Enclosure 12" x 6" x 12" NEMA 12, 13 Model 12126-12SC
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
COOPER B-LINE
Electrical Enclosure
  • Enclosure Type: Standard Enclosure
  • Cover Type: Screw Flat Cover
  • Enclosure Material: Steel
  • NEMA Rating: 12; 13
  • Overall Width: 12”
  • Overall Height: 12”
  • Overall Depth: 6”
  • Cover Color: Gray
  • Finish/Coating: Polyester Powder Coat Finish
  • Material Gauge: 16
  • Resistance Features: Dirt-tight; Dust-tight
Unused unit.
Please review photos, comes as shown.
Fast shipping, straight from our warehouse in sunny Florida!
*Florida residents are required to pay 7% sales tax*
Industry Recycles
155 Center Ct
Venice, FL, 34285
sep1219
DB5193
P45C
Product features
Materials and care
Merchandising tips
View full details
Your cart
Product Product subtotal Quantity Price Product subtotal
Cooper B-Line Flat Cover Enclosure 12" x 6" x 12" NEMA 12, 13 Model 12126-12SCsep1219DB519345c